Еколог

У всьому світі йде активна боротьба за охорону навколишнього середовища. Затверджуються нові закони про захист природи, жорсткі екологічні стандарти, будуються очисні споруди на підприємствах.

Екологи — це ті фахівці, які намагаються пояснити, чому висихають річки, риба гине або влітку випадає сніг. Вони вивчають стан води, землі, повітря, вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей. Якщо вміст шкідливих речовин вище критичного рівня, виявляють причини, складають прогноз розвитку ситуації. Фахівці вивчають наслідки запуску космічних ракет, контролюють діяльність шкідливих виробництв, стежать за утилізацією радіоактивних відходів. Вони з'ясовують причини природних катаклізмів і розробляють шляхи найменшого впливу людей на природу. Але, як і скрізь, значну частину часу віднімає оформлення різноманітної документації.

Специфіка професії

Плюси професії

  • якщо пощастить часто будуть відрядження по країні;
  • моральне задоволення від свідомості того, що в черговий раз вдалося запобігти забрудненню навколишнього середовища;
  • найчастіше вільний графік;
  • можливість самостійного прийняття рішень.

Мінуси професії

  • природоохоронні організації дуже сильно залежать від фінансування, а це позначається на рівні зарплат та наявності роботи;
  • нерідко доводиться працювати в екстремальних умовах,
  • може бути небезпечною для здоров'я, тому що іноді доводиться мати справу з отруйними речовинами.

Місце роботи

У природоохоронних організаціях, муніципальних структурах, на великих підприємствах, де існує штатна одиниця еколог, наприклад, зведення будь-якого промислового об'єкта обов'язково супроводжується оцінкою впливу на навколишнє середовище.

Особисті якості

Ця професія для потенційних борців, які володіють аналітичним складом розуму та які здатні довгими роками пробивати стіну нерозуміння. Ще одна необхідна якість —  креативність. Воно допомагає вибрати потрібну форму спілкування зі ЗМІ. А гнучкість, дипломатичність, стресостійкість будуть в пригоді при конфліктах (які трапляються досить часто) з держструктурами та органами влади.

Кар'єра

Еколог починає кар'єру з позиції технічного помічника. Потім він може стати координатором і вести свій напрямок (в галузі ядерних проєктів, токсичних забруднювачів, лісової сертифікації і т. п.). Наступна сходинка фахівець, що контролює декількох координаторів. Вища управлінська ланка виконавчий директор, директор з фінансів, по роботі з громадськістю.

Освіта

Без вищої освіти українському екологу не обійтися. Наприклад, щоб з'ясувати справжні причини забруднень, інспектору потрібно бути не лише фахівцем в галузі екології, але й гарним інженером. Керівництво підприємств часто обманює, приховує реальний масштаб викидів. Розібратися у всіх хитросплетіннях може тільки людина, яка розуміє технологію виробництва. Інженерні знання допомагають розв'язувати проблеми і чисто технічного характеру.

Крім цього, доводиться бути експертами, проводити аналізи, вести наукову роботу у багатьох галузях: живої природи, енергетиці, токсичних забрудненнях. Завдання еколога не лише знайти проблему, але й проаналізувати її, запропонувати шляхи рішення.

Останнім часом екологам часто доводиться відстоювати свої позиції в державних структурах і суді. Потрібно аргументовано доводити серйозність ситуації, адже розмова ведеться з професіоналами, на рівні висновків та експертиз. Тут важливі лише факти.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»