Оздоблювач

Загальна характеристика професії

Спеціаліст з обробки виробів з дерева.

Посадові обов'язки

Вироби з дерева: поліровані або матові меблі, елементи інтер'єру, сувеніри та багато іншого радують око саме майстерно оздобленою, вміло обробленою структурою дерева. У цьому велика заслуга оздоблювача з деревооброблення. Процес обробки виробів з дерева дуже складний і має кілька етапів. Спочатку дерев'яні поверхні позбавляють смоли і відбілюють різними речовинами. Потім позбавляють пилу в щітковій машині. Перед лакуванням змочують вироби для підняття ворсу. Лакування або бронзування роблять методом електростатичного розпилення, наливанням або зануренням на установках, лініях, верстатах або вручну. Потім розрівнюють лакову плівку і сушать її в установках різних конструкцій. Щоб поверхня була ідеально гладкою, роблять вологе або сухе шліфування лакових покриттів.

Способом аерографії, фотошаблонним або вручну здійснюють художню обробку під фон. Усі ці операції робить оздоблювач з деревооброблення. Він також методом розпилення, занурення або вручну наносить мастику, віск, барвник, грунтовку, порозаповнювач і шпаклівку під непрозору обробку поверхні деталей, виробів. Усуває дефекти обробки, ремонтує поліровані поверхні виробів, меблів, лагодить обладнання. Робота оздоблювача - ціле мистецтво, яке вимагає великої уваги і естетичного смаку, спритних, умілих рук, концентрації уваги та значного обсягу спеціальних знань і вмінь. У роботі йому також допомагає висока зорова чутливість, розвинене практичне мислення і довгострокова пам'ять, які дозволяють з великою точністю запам'ятовувати велику кількість кольорів (фарбових речовин, які розрізняються за кольором) та особливості їх приготування. Оздоблювальники працюють на підприємствах деревообробної промисловості, у спеціально обладнаних приміщеннях. Професія протипоказана особам з підвищеною чутливістю до запаху лаку, фарби, а також схильністю до подразнення шкіри.

Кваліфікаційні вимоги

Професійне технічне училище.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Нерухомість, будівництво, архітектура»