Біоінженер

За допомогою цілеспрямованого перенесення генів одних організмів іншим, змінюючи структуру молекули ДНК, біоінженери отримують генетично модифіковані (ГМ) рослини, тварини та мікроорганізми з потрібними ознаками й властивостями. Вони розробляють нові види ліків і вже створили такі препарати, як інсулін, гормон росту людини, інтерферон, вакцину проти гепатиту В, вони синтезують ефективні біокаталізатори, які використовуються в промисловому виробництві, конструюють мікроорганізми для утилізації відходів.

Специфіка професії

Не вибирайте, якщо ви: хочете одразу заробляти великі гроші, не готові до кропітких багаторічних експериментів; вважаєте, що втручатися в структури ДНК людству поки що рано.

Місце роботи

Знайти роботу талановитому українському біоінженеру, біологу, хіміку або генетику не становитиме труднощів: молодих перспективних фахівців активно запрошують працювати як на Україні, так і за кордоном. Вітчизняні біоінженери успішно виконують замовлення для США, Німеччини, Голландії, Японії. Їм не доводиться шукати західних партнерів, швидше навпаки, західні фірми шукають їх. Учені укладають контракти з іноземними компаніями і працюють в НДІ в галузі генетичної або клітинної інженерії, молекулярної біології, медичної хімії. Пишуть наукові статті, реєструють патенти, захищають дисертації. На Україні рядовий біоінженер НДІ згодом може стати керівником групи, лабораторії, очолити серйозний проєкт, вести спільні розробки з іноземними компаніями. Інший варіант робота на виробництві, де використовуються біотехнології, але таких компаній в Україні поки що небагато.

Особисті якості

Вибирайте цю професію, якщо ви: нестями від природничих наук, особливо біології, хімії та фізики, володієте високим IQ, готові працювати і в Україні, і за кордоном.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Медицина, фармацевтика»