Стоматолог

Терапевт — проводить первинний прийом, ставить діагноз, лікує зуби, направляє на рентген, готує порожнину рота для протезування. Хірург — в його обов'язки входять щелепні операції, виправлення щелепних дефектів, видалення зубів. Ортопедии-стоматологи, які займаються протезуванням: встановлюють коронки, мости. Ортодонт займається проблемами з прикусу.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Високі зарплати, впевненість у завтрашньому дні, гарні перспективи.

Мінуси професії

  • Не вибирайте цю професію, якщо ви: надмірно вразливі, занадто емоційні, маєте проблеми зі здоров'ям, не готові до багаторічного навчання.

Місце роботи

Приватні і державні клініки.

Особисті якості

Вибирайте цю професію, якщо: ваші улюблені шкільні предмети біологія і хімія; у вас міцні нерви, ви легко приваблюєте до себе людей; прагнете дізнаватися нове.

Кар'єра

Для стоматолога можливі три варіанти кар'єри. У першому випадку лікар росте професійно, формально залишаючись на одній посаді, підвищує кваліфікацію. З досвідом підвищується якість робіт, професійна репутація і доходи, формується своя клієнтська база. Другий шлях — просування адміністративними сходами: рядовий лікар, завідувач відділенням, заступник головного лікаря, головний лікар. Особливо підходить тим, хто працює в державних медичних установах. Третій варіант — наукова кар'єра. У цьому випадку освіта стоматолога не закінчується на ординатурі або інтернатурі. Молодий спеціаліст вступає до аспірантури, захищає кандидатську дисертацію. Через деякий час пише докторську. Вершина шляху — професура, власна кафедра, своя наукова школа та безліч відданих учнів.

Усі ЗВО/ВНЗ в Києві, а також коледжі в Києві, курси в Києві, репетитори в Києві, тренінги в Києві, робота в Києві


Інші професії в категорії «Медицина, фармацевтика»