Стоматолог

Терапевт — проводить первинний прийом, ставить діагноз, лікує зуби, направляє на рентген, готує порожнину рота для протезування. Хірург — в його обов'язки входять щелепні операції, виправлення щелепних дефектів, видалення зубів. Ортопедии-стоматологи, які займаються протезуванням: встановлюють коронки, мости. Ортодонт займається проблемами з прикусу.

Специфіка професії

Плюси професії

  • Високі зарплати, впевненість у завтрашньому дні, гарні перспективи.

Мінуси професії

  • Не вибирайте цю професію, якщо ви: надмірно вразливі, занадто емоційні, маєте проблеми зі здоров'ям, не готові до багаторічного навчання.

Місце роботи

Приватні і державні клініки.

Особисті якості

Вибирайте цю професію, якщо: ваші улюблені шкільні предмети біологія і хімія; у вас міцні нерви, ви легко приваблюєте до себе людей; прагнете дізнаватися нове.

Кар'єра

Для стоматолога можливі три варіанти кар'єри. У першому випадку лікар росте професійно, формально залишаючись на одній посаді, підвищує кваліфікацію. З досвідом підвищується якість робіт, професійна репутація і доходи, формується своя клієнтська база. Другий шлях — просування адміністративними сходами: рядовий лікар, завідувач відділенням, заступник головного лікаря, головний лікар. Особливо підходить тим, хто працює в державних медичних установах. Третій варіант — наукова кар'єра. У цьому випадку освіта стоматолога не закінчується на ординатурі або інтернатурі. Молодий спеціаліст вступає до аспірантури, захищає кандидатську дисертацію. Через деякий час пише докторську. Вершина шляху — професура, власна кафедра, своя наукова школа та безліч відданих учнів.

Вступникам, які обирають майбутню професію та готуються до вступної кампанії, радимо скористатись докладною покроковою інструкцією зі вступу до навчального закладу. За допомогою цієї інструкції ви зможете вибрати спеціальність та ЗВО, підготуватись до іспитів, розібратись в правилах і нюансах вступу, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.

Дивіться також усі ЗВО/ВНЗ в Києві, коледжі в Києві, курси в Києві, репетиторів в Києві, тренінги в Києві, роботу в Києві.


Інші професії в категорії «Медицина, фармацевтика»